Kimlik Başvuru Belgeleri (TEMEL EĞİTİM)

 KİMLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGE VE İŞLEMLER TEMEL EĞİTİM SONRASI )
 
1- www. iem.gov.tr adresinden randevu alınacak. Randevu sıra numarası ve hazır dilekçe örneğinin çıktısı yazdırılacak ve dilekçe örneği imzalanacaktır.

2- T.C Kimlik Numarası bulunan Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi vb. resmi kimliklerden herhangi birisinin aslı ve 1 adet fotokopisi

3- Temel Eğitim Sertifikasının aslı ve fotokopisi

4- Sağlık Kurul Raporu (Silahlı için Devlet Hastanelerinden alınmış olup "Silahlı Güvenlik Görevlisi Olur."  İbaresi taşımalıdır.)
(Silahsız için Devlet Hastanelerinden alınmış olup "Silahsız Güvenlik Görevlisi Olur."  İbaresi taşımalıdır.) ( Rapor tarihi 1 yılı aşmamış olmalıdır.)

5- Öğrenim Durum Belgesi aslı ve 1 adet fotokopisi ( Diploma, Mezuniyet Belgesi, Tasdikname, Öğrenci Belgesi, Diploma Kayıp Belgesi vb.)

6- Vesikalık Biyometrik Fotoğraf (1 adet) (Son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar sakalsız, gömlek-kravatlı ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız, arka fon beyaz olacak. Fotoğraflar Ön Cepheden (Tam karşıdan) çekilmiş olmalıdır. 

7- Kan Grubunu Gösterir Belge ( Veya Kan grubu yazılı sürücü belgesi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi)

8- Özel Güvenlik Kimlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzu (Dekont Aslı) ( 2021 Yılı Harç Bedeli: 986 TL.)

Not: Kimlik Ruhsat Harcı, Vergi Dairelerindeki 9103 numaralı harç hesabına yatırılacaktır.

9Kimlik Kartı için Halk Bankası TR020001200941300016000096 nolu hesaba 45 TL kart ücreti yatırılacak. (Dekont Aslı) (ATM veya internet çıktısı kabul edilir.)
 
10 - Yeni dönemde özel güvenlik kimlik kartı başvuruları e devlet kanalıyla yapılacak. Detaylı bilgi için tıklayınız.

►Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu günü ve saatinde Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

► Adres: Mecidiyeköy'de bulunan Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü içinde Kat: 8 ve 9 - Şişli / İstanbul  ( Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü binası )

 

  Temel Eğitim sonrası kimlik başvurusu için istenen belgeleri indirmek,
  yazıcıdan çıktı almak için 
lütfen tıklayınız.