Mahmut ALTUNTAŞ

Mahmut ALTUNTAŞ

Emekli Polis Memuru - Uzman Eğitmen

1961 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra Konya Akşehir Polis Okulu’ndan 1984 yılında mezun oldu.

Emniyet Teşkilatındaki ilk görev yeri olan Bilecik Bozüyük’e polis memuru olarak atandı.  İlerleyen yıllarda Malatya Battalgazi’de, İstanbul Gayrettepe’de ve Çanakkale Bayramiç’te polis memurluğu görevini başarılı bir şekilde yürüttü. Bu süreç içinde eğitimini de sürdürerek 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Teşkilattaki son görev yeri olan Bayramiç’te 2004 yılında emekli oldu.

2004 yılı itibariyle İstanbul’da faaliyet gösteren özel güvenlik eğitim kurumlarında uzman eğitici olarak çalıştı. 2005 yılında Varan Özel Güvenlik Eğitim Kurumlarında 1 yıl süre ile kurucu yöneticiliği yaptı.  2006 yılının Haziran ayında memleketi Kırşehir’de “Uzman Özel Güvenlik Eğitim Kurumu” ve yine aynı yıl Nevşehir’de "Kapadokya Özel Güvenlik Eğitim Kurumu" markası ile iki ayrı noktada eğitim kurumu hizmete açıp yaklaşık 8 yıl süre ile bu kurumlarda kurucu ve yönetici olarak başarılı çalışmalar yaparak çok sayıda özel güvenlik görevlisinin yetişmesine vesile oldu. Kurucusu ve yöneticisi olduğu bu kurumları 2014 yılında devrettikten sonra tekrar Varan Özel Güvenlik Eğitim Kurumlarında uzman eğitici olarak hizmet etmeye başladı.

Varan Özel Güvenlik Eğitim Kurumları'nda Silah ve Atış Eğitimi, Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları, Güvenlik Tedbirleri, Kalabalık Yönetimi, Genel Kollukla İlişkiler ve Uyuşturucu Madde Bilgileri derslerinde uzman eğitici olarak görev yapmakta olan ALTUNTAŞ, evli ve 3 çocuk babasıdır.