Akın ALDIRMAZ

Akın ALDIRMAZ

Emekli Emniyet Amiri


1967 yılında Adıyaman-Gölbaşı ilçesi Akçabel Köyünde doğdu.  İlkokul eğitimini Akçabel’de, Ortaokul eğitimini Gölbaşı’nda tamamladıktan sonra Adıyaman Lisesi’nden mezun oldu. İnönü Üniversitesi Adıyaman Meslek Yüksekokulu Pazarlama Programında ön lisans eğitimi aldı. Askerlik hizmetini yaptıktan sonra 1994 yılında Polis memuru olarak Emniyet Teşkilatına katılıp İstanbul’da göreve başladı. 1999 yılında Komiser Yardımcısı oldu. Şark görevini Bingöl’de yaptı. 2002 yılında tekrar İstanbul’a dönüş yaparak teşkilatın çeşitli birimlerinde görev yaptı. Son olarak İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünden 21 Ağustos 2015 tarihinde emniyet amiri rütbesi ile emekli oldu.

Anadolu Üniversitesi AÖF Kamu Yönetimi Bölümünde Lisans eğitimini tamamlayan ALDIRMAZ, halen Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programındaki öğrenimini sürdürmektedir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Emekli olduktan sonra meslekî bilgi ve tecrübelerini özel güvenlik sektöründe yer alan eğitim kurumları aracılığıyla özel güvenlik görevlisi aday kursiyerlere aktarmaya devam eden ALDIRMAZ, Varan Güvenlik Eğitim Kurumları'nda Silah ve Atış Eğitimi, Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları, Güvenlik Tedbirleri, Kalabalık Yönetimi, Genel Kollukla İlişkiler ve Uyuşturucu Madde Bilgileri derslerinde uzman eğitici olarak ders vermeye devam etmektedir.